Не питай, що місто зробило для тебе, а спитай, що ти зробив для міста!
Меню сайту

Наше опитування
Звідки дізналися про сайт?
1. від члена ради
2. на прес-конфереції
3. зі ЗМІ
4. інше
Всього відповідей: 1

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Затверджено

Рішенням виконавчого комітету

Миколаївської міської ради

____ від «___»__________ 2009 р.

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про громадську експертну раду при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради

 

1.      Загальні положення

 

1.1.            Громадська експертна рада є постійним консультативно-дорадчим органом при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради, утвореним з метою сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами та врахування громадської думки в процесі підготовки та організації виконання рішень органами міської влади.

1.2.            У своїй діяльності громадська експертна рада керується Конституцією та законами України, Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004 № 1378 «Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2005 №356, ст. 7 Конституції України, Законом України про громадські організації, розпорядженнями Миколаївського міського голови, відповідними актами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, іншими нормативно-правовими актами, а також цим положенням.

1.3.            Громадська експертна рада здійснює свою діяльність на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування та гласності.

 

 

2.      Основними завданнями громадської експертної ради є:

 

2.1.               Сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами.

2.2.               Проводити обговорення проектів нормативно-правових актів та звітів Миколаївської міської ради та її виконавчого органу, передбачених Порядком проведення консультацій з громадськістю, бюджету міста і його виконання за минулий рік.

2.3.               Опрацьовує отримані під час проведення консультацій з громадськістю пропозиції та зауваження і подає їх міськвиконкому.

2.4.               Забезпечення дієвих механізмів участі громадян у підготовці, прийнятті та контролю за ходом виконання рішень Миколаївської міської ради та її виконавчого органу з найбільш важливих питань життєдіяльності міста.

2.5.               Забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки, прийняття та організації виконання рішень центральних і місцевих органів влади шляхом участі представників громадської експертної ради у роботі міськвиконкому, комісій та сесій міської ради з консультативно-дорадчим голосом.

2.6.               Розробляє та подає пропозиції до плану проведення консультацій з громадськістю за визначеною тематикою із зазначенням переліку питань, строків та етапів проведення цих консультацій, порядку оприлюднення інформації про їх проведення та врахування результатів.

2.7.               Координує співпрацю з об’єднаннями громадян.

 

3.      Громадська експертна рада відповідно до покладених на неї основних завдань:

 

3.1.               Розробляє та подає пропозиції щодо включення на розгляд органів міськвиконкому, комісій та сесій міської ради питань, що найбільше хвилюють громадськість міста.

3.2.               Узгоджує на засіданнях громадської експертної ради дії, що мають здійснюватися від її імені.

3.3.               Організує круглі столи, громадські слухання, публічні громадські обговорення, експертні обговорення тощо не менш ніж два рази на місяць.

3.4.               Здійснює інші заходи щодо організації та проведення консультацій з громадськістю згідно з Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики.

3.5.               Опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції і зауваження з питань формування та реалізації державної політики і подає її в установленому порядку відповідному органу міської влади.

3.6.               Систематично інформує громадськість, зокрема через засоби масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.

 

4.      Громадська експертна рада має право:

 

4.1.               Отримувати в установленому порядку від Миколаївської ради та виконавчого органу Миколаївської міської ради, районних у місті Миколаєві державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для організації своєї роботи.

4.2.               Утворювати постійні та тимчасові комісії з числа членів громадської експертної ради відповідно до головних напрямків діяльності, експертні та робочі групи, залучати до участі в них депутатів всіх рівнів, представників органів самоорганізації населення, підприємств, установ та організацій, вітчизняних та міжнародних експертних та наукових організацій (за згодою їх керівництва), а також окремих фахівців.

4.3.               Проводити збори, громадські слухання, «круглі» столи та конференції. Громадські слухання проводять члени координаційної ради та експерти по напрямкам.

 

5.      Членство в громадській експертній раді та вихід з неї:

 

5.1.               До складу громадської експертної ради входять представники громадських організацій та асоціацій, об’єднань суб’єктів господарювання, професійних спілок, наукових установ, вчені і фахівці, представники органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, що висловили бажання взяти участь у її роботі.

5.2.               Положення про громадську експертну раду, персональний склад громадської експертної ради та секретаріату ради затверджується рішенням міського голови.

5.3.               Гранична чисельність членів громадської експертної ради не фіксована.

5.4.               Вступ до громадської експертної ради відбувається через подання офіційного листа-заяви до секретаріату від організації-кандидата разом з копіями статуту та свідоцтва про реєстрацію, а також інформації про осередки і діяльність організації. Кожна організація представляється у громадській експертній раді одним членом від 100 осіб. Пропозиції про прийняття організації до складу громадської експертної ради розглядається на черговому засіданні шляхом голосування. Організація вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало дві третини членів громадської експертної ради.

5.5.               Припинення членства у громадській експертній раді здійснюється через оприлюднення заяви на черговому засіданні.

5.6.               Організація автоматично припиняє членство у громадській експертній раді, якщо її представник тричі підряд без поважних причин не бере участі у її засіданнях.

5.7.               Відновлення членства у громадській експертній раді відбувається згідно з цим Положенням, але не раніше як за півроку з дати виключення.

5.8.               Членство в громадській експертній раді не є підставою для обмеження іншої діяльності осіб, що входять до її складу, і не може використовуватися для створення переваг для організацій, члени яких представлені в громадській експертній раді.

 

6.      Організаційні засади діяльності громадської експертної ради:

 

6.1.               Громадська експертна рада здійснює роботу відповідно до затверджених нею планів роботи.

6.2.               Голова громадської експертної ради обирається терміном на два роки та обирає двох заступників.

6.3.               Голова координаційної ради (координатор) обирається терміном на один рік.

6.4.               Основною формою роботи громадської експертної ради є засідання, які проводяться за необхідністю та відповідно до плану роботи. Засідання громадської експертної ради є  правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.

6.5.               Громадські слухання проводять члени координаційної ради по напрямкам.

6.6.               Рішення громадської експертної ради є правочинним, якщо за нього проголосувала проста більшість її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови експертної ради.

6.7.               Рішення громадської експертної ради, прийняті у межах її компетенції є рекомендаційними для розгляду і врахування на засіданнях сесії Миколаївської міської ради, виконавчого комітету Миколаївської міської ради та постійних депутатських комісій Миколаївської міської ради.

6.8.               За результатами кожного засідання громадської експертної ради складається протокол, який підписує головуючий, координатор та керівник секретаріату, ведеться аудіозапис.

6.9.               Організаційне забезпечення роботи громадської експертної ради здійснює координаційна рада (правління) та секретаріат.

6.10.           Фінансову документацію підписують голова громадської експертної ради, голова секретаріату та бухгалтер.

6.11.           Склад секретаріату громадської експертної ради та регламент його роботи затверджується рішенням міського голови.

6.12.           Забезпечення секретаріату громадської експертної ради приміщенням, засобами зв’язку, а також створення необхідних умов для роботи експертної ради здійснює виконавчий комітет Миколаївської міської ради.

6.13.           Громадська експертна рада систематично інформує громадськість, зокрема через засоби масової інформації, про свою діяльність.

6.14.           У своїй роботі громадська експертна рада використовує бланк із своїм найменуванням, печатку, штамп, рада має свій рахунок і посвідчення членів, власний сайт та колонку в газеті Вечірній Миколаїв. При громадській експертній раді утворюється моніторинговий комітет, юридична клініка.

 

7.      Керівництво громадською експертною радою:

 

7.1.               Керівництво громадською експертною радою здійснює координаційна рада (правління), яка затверджується міським головою.

7.2.               Заступники голови експертної ради виконують обов’язки голови у разі його відсутності.

7.3.               Документи громадської експертної ради дійсні за умови підпису голови (у разі відсутності заступника), координатора та голови секретаріату.

7.4.               Голова громадської експертної ради, його заступники та голова секретаріату можуть зняти з себе повноваження, повідомивши про це членів громадської експертної ради на черговому засіданні.

7.5.               Координатор, члени координаційної ради і експерти по напрямкам представляють інтереси громадської експертної ради у відносинах з міжнародними та донорськими організаціями.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                                                             В.Д. Чайка

Ви зайшли як
Гість
18.220.126.5
Вихід

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Copyright MyCorp © 2024