Не питай, що місто зробило для тебе, а спитай, що ти зробив для міста!
Меню сайту

Категорії розділу
Наука [2]
З преси [8]
Звернення [1]

Наше опитування
Звідки дізналися про сайт?
1. від члена ради
2. на прес-конфереції
3. зі ЗМІ
4. інше
Всього відповідей: 1

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Звернення

Відкритий лист Прем’єр-міністру України п. Ю.В. Тимошенко

Кабінет Міністрів України

Прем’єр-міністру України

п. Ю.В. Тимошенко

 

Відкритий лист
 
Вельмишановна Юлія Володимирівна!

 Координаційна рада при Миколаївському виконавчому комітеті звертається до Вас з приводу нагальної необхідності відтворення природного функціонування наземних екосистем і водних артерій в басейні річки Інгул. Необхідність цього заходу пов'язано з деградаційними процесами ґрунтового покриву в басейнах малих річок, що впадають в р. Інгул. Замулення їх русел і, власне, русла самої річки Інгул призводить до погіршення якості питної і технічної води, евтофікація поверхневих вод і створення прецеденту для поширення хвороб серед населення, пов'язаних із хімічним їх забрудненням. Значну загрозу несе з собою поширення малярійних комарів, що знаходять сприятливе середовище розповсюдження в замулених і заболочених місцевостях у верхній течії Інгулу.

Ще сорок років тому приміська смуга м. Миколаєва славилась піщаними пляжами, де знаходили місце для літнього відпочинку мешканці міста, а нині це заболочене і заросле водною рослинністю побережжя, а якість води втратила своє рекреаційне значення.

Площа басейну річки Інгул займає 9890 км2 на території Кіровоградської і Миколаївської областей, а її протяжність становить 354 км. Інгул приймає до свого русла 396 малих річок. Більшість із них зарегульовано у 29 водосховищ і 673 ставки. Майже всі поверхневі води замулені забруднені і засмічені. Тотальна розораність земель посилює ерозійні процеси, а невпорядкованість по зберіганню відходів, включаючи і сміття, посилює процес забруднення навколишнього природного середовища. Замулення водотоків створює загрозу повторення4 повеней, згадаймо у 1980 р.

Проведена екологічна експертиза   координаційною радою Миколаївської міської ради та науковцями ННЦ « Інститут землеробства УААН» привела до

висновку, що спорадичними діями, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в басейні р. Інгул, досягти екологічної рівноваги неможливо.

Найефективнішою є технологія комплексного підходу до відтворення екологічної рівноваги в усьому басейні річки Інгул. Басейновий принцип розроблено українськими вченими ННЦ «Інститут землеробства УААН» (науковий керівник доктор с/г наук, професор Е.Г. Дегодюк) і викладено в проекті еколого-біосферної концепції відновлювального землеробства і природокористування. Проектом передбачено створення пакету Державних законодавчих і правових актів, проведення паспортизації малих річок, здійснення культуртехнічних і агротехнічних робіт, хемо-, біо- і фіто- меліорацій, що визначають розширення русел річок і замулених ставків, залуження і заліснення території, відтворення природної флори і фауни, відродження тваринництва. Басейни р. Інгул не поодинокий. В такому стані знаходяться басейни всіх середніх і малих річок України. Цей проект високовартісний, за підрахунками вчених у випадку розгортання програми Україні доведеться викласти у природоохоронні заходи в басейнах малих річок до 70 млрд грн, що дорівнює середнім втратам річного врожаю сільськогосподарських культур. Проте, рано чи пізно Україна змушена буде рятувати наземні екосистеми від остаточної деградації. Пропонуємо розпочати цей проект з річки Інгул, що стане першою ластівкою у відтворенні природи України.

Для початкових робіт просимо вас ввести в Державний бюджет України на 2010 рік окремою статтею «Відтворення басейну річки Інгул» в сумі 100млн гривень. Це буде початком відновлення природи, адже за своє спасіння волають ще 63 тис. басейнів малих річок України.

За дорученням Координаційної ради

 
Голова Координаційної ради

С.Б. Кисельов

08.10.2009 р.

 

Категорія: Звернення | Додав: tserge (09.10.2009)
Переглядів: 527 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ви зайшли як
Гість
18.118.200.86
Вихід

Форма входу

Пошук

Copyright MyCorp © 2024